Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Scandal la Viitorul - Dinamo. Ultrașii „câinilor roșii” au intrat pe teren și au oprit jocul

Sursa foto: Foto: Gsp.ro
15 Iul 2019   •   22:56

Meciul Viitorul Constanța - Dinamo București a fost întrerupt în minutul 67, la scorul de 3-0 pentru gazde, după ce 3 ultrași dinamoviști au rupt gardul despărțitor și au intrat pe teren.

Cei trei huligani au fost reținuți de forțele de ordine, iar peluza dinamovistă a fost evacuată cu greu, după mai bine de 20 de minute.

Cei 500 de fani dinamoviști au contestat încă din primul minut conducerea băncii tehnice, Eugen Neagoe, și a clubului, Ionuț Negoiță. Ultrașii i-au cerut demisia antrenorului și i-au scandat minute în șir numele lui Mircea Rednic.

Imediat după reluarea partidei, Viitorul a mai marcat două goluri, ducând scorul la 5-0.