Antena 3 CNN Sport Fotbal intern CFR Cluj pierde prima manșă cu Slavia Praga, în play-off-ul Ligii Campionilor

CFR Cluj pierde prima manșă cu Slavia Praga, în play-off-ul Ligii Campionilor

Sursa foto: Sursa foto: (c) SK Slavia Praha/Facebook.com
20 Aug 2019   •   23:58

CFR Cluj a fost învinsă de formaţia cehă Slavia Praga cu scorul de 1-0 (1-0), marţi seara, pe Stadionul ''Dr. Constantin Rădulescu'' din Cluj-Napoca, în prima prima manşă a play-off-ului Ligii Campionilor la fotbal.

Lukas Masopust a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 28, iar CFR Cluj a ratat o mare ocazie de a egala, în repriza a doua, la capătul unui joc foarte bun, când Omrani a ratat un penalty pe care tot el l-a obținut, pe finalul partidei.

CFR Cluj: 87. Giedrius Arlauskis - 16. Mateo Susic, 92. Mike Cestor, 3. Andrei Burcă, 45. Mario Camora (căpitan) - 6. Luis Aurelio, 37. Mihai Bordeianu, 8. Damjan Djokovic - 10. Ciprian Deac, 20. George Ţucudean, 9. Billel Omrani. Antrenor: Dan Petrescu.
Rezerve: 12. Cosmin Vâtcă - 7. Adrian Constantin Păun, 18. Valentin Ionuţ Costache, 28. Ovidiu Hoban, 30. Andrei Mureşan, 77. Ionuţ Peteleu, 99. Mario Rondon.

Slavia: 1. Ondrej Kolar - 5. Vladimir Coufal, 2. David Hovorka, 15. Ondrej Kudela, 18. Jan Boril - 22. Tomas Soucek (căpitan), 27. Ibrahim-Benjamin Traore - 28. Lukas Masopust, 7. Nicolae Stanciu, 9. Peter Olayinka - 14. Mick van Buren. Antrenor: Jindrich Trpisovsky.
Rezerve: 31. Premysl Kovar - 3. Tomas Holes, 10. Josef Husbauer, 20. Alexandru Băluţă, 21. Milan Skoda, 29. Abdulla Yusuf Helal, 33. Alex Kral.