Antena 3 CNN Sport Tenis Fed Cup 2016. Monica Niculescu - Petra Kvitova, al doilea meci al zilei. Victorie senzaţională a româncei

06 Feb 2016   •   16:51

După ce Karolina Pliskova a învins-o pe Simona Halep în primul meci al întâlnirii de Fed Cup dintre România şi Cehia, speranţele noastre se leagă acum de Monica Niculescu.

Sportiva româncă, locul 37 WTA, o întâlneşte pe Petra Kvitova, numărul 9 mondial.

Monica reuşeşte o prestaţie de vis în primul set, pe care şi-l adjudecă, scor 6 - 3. Românca a păstrat acelaşi nivel şi în setul secund, pe care l-a câştigat cu 6 - 4. Victorie uriaşă pentru România, care egalează scorul general, 1 - 1.