Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Prestație modestă pentru România în amicalul cu RD Congo

Prestație modestă pentru România în amicalul cu RD Congo

Sursa foto: Foto: FRF
25 Mai 2016   •   23:07

Naţionala de fotbal a României a terminat la egalitate cu formaţia Republicii Democratice Congo, scor 1-1 (1-0), miercuri seara, pe stadionul Giuseppe Sinigaglia din Como (Italia), în cadrul pregătirilor pentru EURO 2016., transmite GSP.

În minutul 27, Nicolae Stanciu a deschis scorul cu un șut din afara careului, după ce a profitat de o greșeală în apărarea congolezilor. Mijlocașul Stelei ar fi putut bifa "dubla" în minutul 37, însă șutl expediat din lovitură liberă a fost respins de portarul Kudimbana.

Fostul atacant al Petrolului, Bokila, a restabilit egalitatea în minutul 87, la capătul unui atac rapid care a luat prin surprindere apărarea României.